KLESZCZ EXPERT Preparat do usuwania kleszczy sklep MEDBIO.pl www.medbio.pl

KLESZCZ EXPERT Preparat do usuwania kleszczy

KLESZCZ EXPERT to wyrób medyczny służący do usuwania kleszczy z ciała człowieka, poprzez zamrożenie kleszcza i usunięcie go pęsetą (znajdującą się w opakowaniu), lub innym przyrządem np. Kleszcz OUT, co umożliwia zapobieganie wystąpienia chorób przenoszonych przez kleszcze.
ładowanie
19,97
 PLN
za
szt.
  • Czas wysyłki: Wysyłka po otrzymaniu wpłaty
  • Kod EAN: 5907438902430
  • Numer katalogowy :
  • Wydrukuj kartę
szt.
ładowanie

Produkt niedostępny w tej liczbie

Dostępna ilość:

Zadaj pytanie o przedmiot
  •  

KLESZCZ EXPERT to wyrób medyczny służący do usuwania kleszczy z ciała człowieka, poprzez zamrożenie kleszcza i usunięcie go pęsetą (znajdującą się w opakowaniu), lub innym przyrządem np. Kleszcz OUT, co umożliwia zapobieganie wystąpienia chorób przenoszonych przez kleszcze.

ZASADA DZIAŁANIA

WAŻNE – Po zauważeniu kleszcza, zalecamy natychmiastowe jego usunięcie, w celu ograniczenia ryzyka zakażenia, szkodliwymi czynnikami chorobotwórczymi.

Tradycyjne sposoby usuwania kleszczy ze skóry człowieka, mogą być groźne dla człowieka. Istnieje ryzyko zarażenia się chorobami, których kleszcz może być nosicielem. Podrażniony kleszcz, w trakcie standardowego, mechanicznego wyciągania, może wypuszczać do organizmu człowieka szkodliwe substancje, zawierające różnego rodzaju czynniki chorobotwórcze. Zamrożenie kleszcza pozwala zabezpieczyć człowieka przed skutkami zakażenia, od momentu jego zamrożenia.

Do zamrażania wyrób KLESZCZ EXPERT wykorzystuje gaz, znajdujący się w pojemniku ciśnieniowym.

Pamiętaj o zachowaniu środków ostrożności opisanych w dalszej części instrukcji.

SPOSÓB UŻYCIA

Przed zastosowaniem wyrobu aktywować preparat poprzez trzykrotne naciśnięcie aplikatora. Sprawdzić prawidłowość działania dozownika. Aktywowany preparat powinien dozować  pojedynczą dawkę zamrażającą w czasie poniżej pół sekundy.

Pamiętaj aby wstrząsnąć pojemnik przed każdym użyciem. Skieruj dozownik w kierunku kleszcza. Odległość od kleszcza powinna wynosić 2 – 3 cm. Naciśnij dozownik do oporu aby zamrozić kleszcza. Odpowiednia ilość preparatu potrzebna do skutecznego zamrożenia, zostanie uwolniona. Jeżeli kleszcz wciąż się porusza powtórz czynność. Czynność tę można wykonać w tym samym miejscu na skórze, maksymalnie 3 razy. Zamrożonego kleszcza wyjmij pęsetą znajdującą się w opakowaniu. Po wyciągnięciu kleszcza zdezynfekuj miejsce, w którym kleszcz był wczepiony do skóry. Dokładnie umyj ręce wodą z mydłem lub zdezynfekuj.

Usunięcie kleszcza nie wyklucza i nie chroni całkowicie przed zachorowaniem na  choroby odkleszczowe.  Po zabiegu usunięcia kleszcza konieczna jest obserwacja miejsca wczepienia przez kilka tygodni. W razie wystąpienia niepokojących objawów takich jak:  pojawienie się rumienia wędrującego, pogorszenia samopoczucia, wystąpienia gorączki należy koniecznie skonsultować się z lekarzem. Po użyciu środka KLESZCZ EXPERT może wystąpić szybko ustępująca reakcja skórna w postaci podrażnienia lub zaczerwienienia spowodowanego zimnym gazem pędnym zawartym w produkcie. Nie ma to jednak negatywnego wpływu na skórę.

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA

preparat w sprayu do zamrażania kleszczy

pęseta do usuwania kleszczy z ciała człowieka

UWAGI I OSTRZEŻENIA

Wyrób stosować zgodnie z jego przeznaczeniem, przestrzegając instrukcji użytkowania z zachowaniem wszystkich poniższych środków ostrożności.

Nie stosować u dzieci poniżej 3 roku życia.W przypadku stosowania zabiegu u dzieci zabieg należy przeprowadzać pod kontrolą osoby dorosłej.Nie stosować preparatu na uszkodzoną lub zmienioną chorobowo skórę.Nie stosować w przypadku stwierdzenia nadwrażliwości (alergii) na skład preparatu.Nie przekraczać zalecanej dawki. W przypadku przekroczenia zalecanej dawki natychmiast zaprzestać stosowania wyrobu, a następnie przemyć skórę dużą ilością ciepłej (nie gorącej!!!) wody i osuszyć .W przypadku utrzymujących się zmian na skórze (zaczerwienienie, zbielenie, ból, obrzęk) należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

SKŁAD

1,1,1,2-tetrafluoroetan

Zapraszamy do zakupów w sklepie.

Dodaj opinię Dodaj opinię, dzięki temu również i Ty otrzymasz wiarygodną informację o produkcie.

Dodane opinie (0)
Ładowanie
Powiązane produkty
Kleszcz stop spray odstraszający kleszcze i komary 100 ml sklep www.medbio.pl
Kleszcz stop spray odstraszający kleszcze i komary 100 ml
9,99
PLN
Przyrząd do usuwania kleszczy Sanity Kleszcz Out sklep MEDBIO.pl www.medbio.pl
Przyrząd do usuwania kleszczy Sanity Kleszcz Out
19,99
PLN
Płyn na kleszcze KLESZCZ STOP 60ml sklep MEDBIO.pl www.medbio.pl
Płyn na kleszcze KLESZCZ STOP 60ml
26,80
PLN
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl